fbpx
01054, м.Київ, вул.Франка Івана, б. 40б, оф.206
0 (800) 33-34-34 безкоштовно по Україні
info@prostocredit.com.ua

У вас є банківська картка? Згадуємо правила безпеки!

Кредит онлайн на карту

Банківські карти стали невід’ємною частиною нашого сучасного життя. Вони дозволяють нам зручно розраховуватися за покупками, знімати гроші з банкоматів і користуватися безліччю інших фінансових послуг. Проте, разом з цими перевагами, з’являються й ризики. Недобросовісні особи намагаються шахрайським шляхом заволодіти нашими фінансами. Тому дуже важливо дотримуватися правил безпеки під час використання банківських карток. У цій статті ми згадаємо деякі основні правила безпеки, які допоможуть вам захистити свої фінанси.Не розголошуйте ПІН-код

1. Не розголошуйте ПІН-код

ПІН-код є основним засобом ідентифікації при використанні банківської картки. Ніколи не діліться своїм ПІН-кодом з незнайомими людьми, навіть якщо вони представляються співробітниками банку. Пам’ятайте, що банківські працівники ніколи не запитують ПІН-код в телефонному режимі.

2. Уважно відносьтеся до свого оточення

Коли ви використовуєте свою банківську картку, завжди будьте уважними до оточуючих вас людей. Не використовуйте картку в публічних місцях, де можливо наглядати за вами. Завжди переконуйтеся, що ніхто не спостерігає за вами, коли ви вводите ПІН-код.

3. Захищайте свої дані в Інтернеті

При здійсненні онлайн-транзакцій завжди переконуйтеся, що ви знаходитесь на безпечному сайті. Перевіряйте, чи є в адресному рядку браузера замок, а URL-адреса починається з “https”. Ніколи не вводьте свої банківські дані на сумнівних сайтах або відповідайте на підозрілі електронні повідомлення, які запитують ваші фінансові дані.

4. Регулярно перевіряйте виписки

Перевіряйте виписки з банківського рахунку регулярно і уважно аналізуйте всі транзакції. Якщо ви помічаєте будь-які підозрілі або незрозумілі операції, негайно звертайтеся до банку і повідомляйте про це.

5. Встановіть мобільне сповіщення

Більшість банків надають можливість налаштувати мобільні сповіщення для отримання інформації про транзакції, здійснені з вашої картки. Встановлення таких сповіщень допоможе вам оперативно виявити будь-які підозрілі дії і негайно реагувати на них.

6. Зберігайте контактну інформацію банку

Завжди тримайте під рукою контактну інформацію свого банку. Якщо ви втратили картку або підозрюєте, що вона може бути скомпрометована, негайно звертайтеся до банку для блокування картки.

7. Використовуйте надійні пристрої

При здійсненні операцій з банківською карткою на комп’ютері або мобільному пристрої переконайтеся, що ваші пристрої захищені від вірусів і шкідливих програм. Встановіть антивірусне програмне забезпечення та оновлюйте його регулярно.

8. Не зберігайте ПІН-код разом з карткою

Це правило може здатися очевидним, але все ж варто наголосити: ніколи не зберігайте свій ПІН-код разом з банківською карткою. Намагайтеся запам’ятати його або зберігайте в надійному і секретному місці, віддаленому від картки.

9. Будьте пильні на скімінг

Скімінг – це метод шахрайства, при якому злочинець намагається скопіювати дані вашої картки, зазвичай за допомогою спеціального пристрою, встановленого на банкоматі або платіжному терміналі. Будьте пильними, коли ви використовуєте банкомати або платіжні термінали, і якщо щось виглядає підозріло, краще знайти інший пристрій або повідомити банк про можливу загрозу.

10. Регулярно змінюйте ПІН-код

Зміна ПІН-коду час від часу може додати додатковий рівень безпеки до вашої банківської картки. Рекомендується регулярно змінювати ПІН-код і не використовувати очевидні комбінації, такі як дати народження або послідовні числа.